Пофини текстури

Разликата е во блендирањето

ПОФИНИ ТЕКСТУРИ

Vitamix прави помазни текстури

Бидејќи причина број еден за купување блендер е правење мазни нешта, тогаш тие треба да се направени на вистинскиот начин. Vitamix ќе даде неодолива мазнотија и незаборавен вкус на сè што правите.

Не запираме тука

Сето овошје и зеленчук го претвораме во совршено мазно смути без остатоци. Можете да кажете дека сме го достигнале врвот на блендирањето смути и во право ќе сте. Но тоа е само дел од приказната.

Меѓу сецкано и смути има цела низа текстури за истражување и секоја Vitamix машина може да Ве води низ тој предизвик.

Сецкање

Неколку кратки силни удари се доволни да ги насецкаат состојките без да треба да употребувате нож.

Мелење

Мазно и лесно претворање на целите зрна во брашно или потпечените јатки во домашен путер.

Пире

Готвачите го сакаат Vitamix заради мазните пиреа. Со малку вода и состојки до мазно совршенство.

Смути

Блендирање цели продукти со сите состојку, нутриенти и влакна во здравствени придобивки.

Контрола на брзината

Со менливата брзина прилагодете го вртењето на ножот за секоја текстура, од сецкање, преку пире до смути. Пулсирањето, пак, Ви дава брзи удари за сецкање или промешување.

Автоматско блендирање

Програмираните поставки обезбедуваат едноставно чистење, безбедно оддалечување од апаратот и постојани резултати на разни рецепти.

Разновидни текстури

Менливата брзина Ви дозволува да ја дотерате секоја текстура со кулинарска прецизност, од мазно пире до прекрасна супа.

Го купив декември 2014, Правам безглутенски леб и пици подобри од кога било. Vitamix е најдоброто што некогаш можете да си го купите!

Полин, Нортамптоншир, Англија
Pauline, Northamptonshire, England
Vitamix vortex

Во вртлогот

Секој агол од Vitamix садот е дизајниран за да се создаде нашиот уникатен вортекс, систематски влечејќи ги состојките кон сечилата. Vitamix на состојките едноставно не им дава друг избор освен да се блендираат.

Сè блендира помазно и поефикасно и ни отвори цел еден свет на храна за нашата ќерка која се храни преку цевче. Не можам доволно да опишам колку сме задоволни од Vitamix.

Воеџоворкинг, Шкотска
Voejoworking, Scotland
Vitamix blade

Подобар нож подобро блендирање

Нашите ножеви се внимателно дизајнирани да се справат со секакви состојки. Почнуваме со авионски челик кој потоа го зацврстуваме, полираме и ласерски сечеме. Секој крај има прецизна површина и сспецифичен агол за симултано сечкање и ситнење во блендерот. Фокусираната сила на целиот систем прави сите делови на нашиот блендер да работат заедно за побрзо и помазно блендирање зачинето со вкус.